П`ятниця
16.04.2021
19:16
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Мій сайт
Головна Реєстрація Вхід
6 клас продовження уроку »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПАПОРОТІ  https://www.youtube.com/watch?v=llFC_KBhBSI ( перейдіть за посиланням там відеоурок)

1. Де поширені сучасні папороті, в яких умовах вони зростають?

Папоротей у сучасній флорі Землі близько 10 тис. видів. Особливо багато їх у вологих  тропічних країнах (деревоподібні папороті, переважно тропічні і субтропічні види виткі, деякі оселяються на скелях або стінах будинків у містах, більшість видів зростає у лісах і на луках, небагато видів пристосувались до напівводного або водного способу життя у прісних водоймах.

 

 

2. У чому особливість листків папоротей?

Листки біль­шості папоротей великі і сильно розсічені. Вони, на відміну від лист­ків інших рослин, мають тривалий верхівковий ріст, а тому молоді листки скручені равликоподбно для захисту верхівкової точки росту. Система водопостачання і регуляції випаровування папоротей менш ефективна ніж у квіткових рослин, тому вони потребують достатнього  зволоження. На нижній поверхні листків дорослих рослин чолові­чої папороті помітні групи прикритих плівчастим захисним по­кривом спорангіїв.

 

3. Як відбувається нестатева розмноження папоротей спорами?

На нижній поверхні листків дорослих рослин чолові­чої папороті помітні групи прикритих плівчастим захисним по­кривом спорангіїв. Коли спори чоловічої папороті достигають — спорангій різко розкривається. При цьому мікроскопічні спори викидаються на відстань у декілька сантиметрів, їх підхоплює вітер і розносить на значну відстань. Щоб прорости, спора повинна потрапити на вологий ґрунт.

 

 

4. Що виростає із спори папороті?

Спора дасть початок невеличкій тоненькій зеленій пластинці серцеподібної форми — заростку папороті . З нижнього боку заростку розташовані ризоїди, якими він прикріп­люється до ґрунту і поглинає воду.

 

Заростки чоловічої папороті невеличкі, до півтора сантиметра завдовжки, і недовговічні. Тому їх нелегко знайти у природі, але часом можна побачити на схилах вологих ярів без трав'яного покриву.

 

5. Де утворюються статеві клітини папоротей і які умови необхідні для запліднення?

На сформованому заростку на нижньому боці розвиваються чоловічі та жіночі статеві органи. У чоловічих статевих органах утворюються численні рухливі чоловічі статеві клітини — сперма­тозоїди. У кожному жіночому статевому органі розвивається лише одна яйцеклітина. Після дощу або сильної роси між нижньою по­верхнею заростку і ґрунтом виникає тоненька плівочка води. Нею сперматозоїди рухаються до яйцеклітини. Вони приваблюються речовинами, які виділяє жіночий статевий орган. Один із сперма­тозоїдів запліднює яйцеклітину.

 

 

6. Що розвивається із заплідненої яйцеклітини папороті?

Зигота проростає у нову рослину нестатевого покоління. Вона спочатку отримує поживні речовини лише із тканин заростку, далі утворює перший корінь, який занурюється у ґрунт. Розгор­тається перший листок. Але молода рослина нестатевого поко­ління папороті зберігає зв'язок із заростком аж доки він повніс­тю не відімре.

 

7. Які сучасні папороті використовує людина та з якою метою?

Сучасні папороті не мають великого значення у господарській діяльності людини, хоча у недалекому минулому із них виготовля­ли ліки проти глистів. Молоді листки орляка можна використовувати в їжу, їх з цією метою навіть експортують у Япо­нію. Багато тропічних видів папоротей — це чудові декоративні рослини для озеленення приміщень.

 

ЗАВДАННЯ.

1. Продовжіть у зошиті заповнення таблиці із попереднього параграфа.

Ознака

Плаун

Хвощ

Папороть

Вегетативні органи

пагін

кореневище

пагін

Місце знаходження спорангіїв

Звичайні пагони

Весняний пагін

листя

Спосіб життя зародку

Підземний, симбіотичний

Наземний, фотосинтезуючий

Наземний, фотосинтезуючий

Які статеві органи знаходяться на заростку

утворює чо­ловічі або жіночі статеві органи і має довгий період розвитку.

 

утворює чо­ловічі або жіночі статеві органи і має короткий період розвитку

 

утворює чо­ловічі та жіночі статеві органи і має короткий період розвитку

 

2. Дайте відповідь на запитання.

Які спільні та відмінні риси будови і розмноження у чоловічої папороті з плауном і хвощем? 

Плаун

Хвощ

Папороть

                                                   Відмінні риси

Мають дрібне листя, додаткові корені, спорангії знаходяться на звичайних пагонах, спори проростають у ґрунті, заросток живе під землею, довгий час розвитку зиготи, статеве покоління є симбіотичним з грибами, на заростку є чоловічі або жіночі статеві органи.

Мають дрібне листя, два види пагонів, кореневище з бульбочками, заросток проростає на ґрунті, швидкий період розвитку, статеве покоління є фото синтезуючим, на заростку є чоловічі або жіночі статеві органи.

Мають велике листя, кореневище, спорангії знаходяться з нижньої сторони листка, заросток проростає на ґрунті, заросток має ризоїди, на заростку є чоловічі і жіночі статеві органи, швидкий період розвитку, статеве покоління фотосинтезуюче, молода рослина нестатевого покоління довго тримається зародку.

                                                  Подібні риси

Відносяться до вищих рослин, є диференціація на тканини, органи, мають стебло, мають статеве і нестатеве покоління, нестатеве покоління є завжди фото синтезуючим, розмножуються спорами і статево, спори утворюються у спорангіях, необхідна вода для запліднення.

ЗАВДАННЯ

В пошуковій системі введіть Socrative, потім Login student, , потім Room name - 338G6XC , після цього вас запитає  Enter you name - введіть своє ім'я і пройдіть тест. Він триватиме до 18. 04.  до 8.00 ранку!!!!

Дякую за роботу! Гарних канікул!

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz