УРОК 6
ТЕМА: Рух електронів в атомі. Поняття про орбіталь. Розподіл електронів в атомі
МЕТА:
- ознайомити учнів з рухами електронів та принципами їх розміщення на електронних оболонках в атомах, дати визначення понять: електрон, електронна оболонка, енергетичний рівень, орбіталь, форми орбіталей, спін електрона;
- розвивати вміння працювати з періодичною системою хімічних елементів, визначати кількість електронів в атомі та тип орбіталей;
- виховувати науковий світогляд.
ТИП УРОКУ: комбінований
ОБЛАДНАННЯ: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, малюнки з зображенням орбіталей, пластилін, сірники, моделі атомів. ХІД УРОКУ
Структура уроку |
Вид діяльності |
І.Організація класу ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Актуалізація опорних знань Хімічний диктант
IV. Мотивація навчальної діяльності Он бежит по проводам, V. Оголошення теми та задач уроку VI. Вивчення нової теми
Розповідь вчителя про характерну поведінку електрона в атомі. Вводить поняття електронна хмара, та спіни орбіталь.
Зображення схеми «Типи орбіталей»(додаток 6). Діти роблять дані модулі відповідно схемі з пластиліну.
Вчитель вводить поняття про енергетичні рівні. Номер періоду відповідає кількості енергетичних рівнів. Формула, за якою можна визначити максимальну кількість електронів на рівні: 2 n2 де n – номер періоду. VII. Закріплення знань №1. Визначити елемент і кількість енергетичних рівнів, які знаходяться в атомах елементів з такою адресою:
№2. Визначити елемент та кількість енергетичних рівнів в його атомі, кількість електронів на останньому рівні, вирахувавши за формулою порядковий номер елемента: (A + B)2/ А, якщо 1) А = 12, В = 10 2) А = 7, В = 16 3) А = 3, В = 4 4) А = 20, В = 17. VIII. Домашнє завдання Опрацювати §25, ст. 156 №222, 225, 227 письмово. |
Хімічний диктант
Проблемне питання
Коментар вчителя Показ атомних моделей і руху електрона в них Створення схеми Виліплення з пластиліну і сірників моделей орбіталей
Робота в мікрогрупах
Коментар вчителя
|