УРОК 7
Тема: Будова електронних оболонок атомів елементів
Мета:
- ознайомити дітей з правилами розміщення електронів на електронних оболонках в атомах, навчити писати електронні формули атомів елементів, показати зв'язок електронної будови атома з його положенням в періодичній системі;
- розвивати вміння спостерігати, аналізувати, складати електронні формули атомів, використовуючи знання про будову атома та склад періодичної системи;
- виховувати відчуття взаємодопомоги, взаємоповаги та вміння працювати за алгоритмом, схемами, самостійно і в групах.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, картки з алгоритмом заповнення електронами орбіталей в атомах і складання електронної будови атома.
ХІД УРОКУ
Структура уроку |
Вид діяльності |
|
І. Організація класу ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Оголошення теми та задач уроку IV. Вивчення нової теми
Складання таблиці«Структура орбіталей» (додаток 8).
Класс поділяється на 4 групи. За допомогою підручника діти вивчають принципи заповнення електронних орбіталей: 1-група – принцип Паулі 2 група – принцип найменшої енергії 3 група – правило Хунда 4 група – правило Клечковського
( додаток 9 ). 3. Алгоритм запису електронної будови атома
|
Фронтальне опитуванняПроблемне питання
Складання таблиці Групова робота Робота з книгою
Колективна робота
Самостійна робота з перевіркою за допомогою інтерактивної дошки.
Коментар вчителя |
|
Правило
|
Приклад
|
|
1. Запис символу і кількості електронів в атомі ( = порядковому номеру). 2. Зображення кількості орбіталей ( = номеру періоду). 3. Розміщення електронів на орбіталях( принцип Паулі) 4. Запевнення ячеєк, пам’ятаючи, що в одній можуть бути електрони з різними спінами. 5. Складання електронної формули атома за правилом Клечковського. |
13 Al
|
|
V. Закріплення знань 1. Напишіть електронні конфігурації елементів : N, Si, P, S 2. Дізнайтеся за електронною формулою, що це за елемент: VІ. Домашнє завдання Рекомендується опрацювати § 26 , вивч. Конспект, ст.. 163 № 230, 233, 234 письмово. |