УРОК 11
ТЕМА: Життя та наукова діяльність Д. І Менделєєва
Мета: ознайомити дітей з життям і діяльністю відомого російського вченого Дмитрія Івановича Менделєєва, розкрити значення його відкриттів;
Розвивати вміння працювати з додатковою літературою, ресурсами Інтернету, складати комп’ютерні презентації, аналізувати, систематизувати, робити висновки;
Виховувати почуття взаємоповаги, взаємодопомоги, інтерес до історій розвитку хімії, науковий світогляд.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: інтерактивна дошка, комп’ютер, портрет Д. І. Менделєєва,
періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва.
ХІД УРОКУ
Структура уроку |
Вид діяльності |
І.Організація класу ІІ. Перевірка домашнього завдання Проводиться експрес-контроль щодо формування вміння характеризувати елемент за положенням в періодичній системі та будовою атома. Завдання 1 варіант – охарактеризуйте за періодичною системою та будовою атома Хлор. 2 варіант – охарактеризуйте за періодичною системою та будовою атома Флуор. 3 варіант – охарактеризуйте за періодичною системою та будовою атома Ферум. Під час експрес-контролю учитель вибірково перевіряє письмове домашнє завдання. ІІІ. Актуалізація опорних знань
IV. Мотивація навчальної діяльності В сибірському місті В далекім краю В сім’ї вчителів Родився хлопчина один Братів, сестер він мав багато. Та лише він один Навчавсь завзято І так хотів наукою займатись Тайни фізики та математики пізнати. Та сталось так Що інша наука прославила його І звалась вона хімія. Як хлопчину цього звали Здогадалась ви уже? V. Оголошення теми та постановка задач уроку VІ. Вивчення нового матеріалу
VІІ. Закріплення знань Гра щодо вивченого матеріалу за інтерактивною таблицею ( додаток 15). VІІІ. Домашнє завдання Завдання в друкованих зошитах Ольховик . |
Експрес-контроль
Захист учнівських проектів
Гра «Темна лошатка»
Коментар вчителя |