УРОК 10
ТЕМА: Характеристика хімічних елементів малих періодів за їх місцем у Періодичній системі та будовою атома
Мета:
- сформувати вміння учнів давати характеристику хімічних елементів малих періодів за їх місцем в Періодичній системі та будовою атома;
- узагальнити знання про взаємозв’язок між властивостями хімічних елементів та електронною будовою їх атомів;
- розвивати вміння порівнювати будову атомів хімічних елементів і робити висновки щодо їх властивостей;
- виховувати відчуття взаємодопомоги, взаємоповаги та вміння працювати за алгоритмом, схемами, самостійно і в групах.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, вудочка, картки з завданнями, маршрутний лист, інтерактивна дошка.
ХІД УРОКУ
Структура уроку |
Вид діяльності |
||||||||||
І.Організація класу Вчитель інформує учнів про те, що за кожне виконане завдання вони будуть отримувати бали, а експерт буде заносити їх до маршрутного листа.
ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Актуалізація опорних знань IV. Оголошення теми та постановка задач уроку
V. Вивчення нового матеріалу 1. Характеристика хімічного елемента за місцем в періодичній системі та будовою атома Вчитель розповідає учням, як характеризувати елемент за місцем в періодичній системі та будовою атома, кожен учень отримує інструктивну картку з планом характеристики( додаток 11). VІ. Закріплення знань №1. Клас поділяється на групи кожна з яких повинна за планом охарактеризувати певний хімічний елемент. Відбувається взаємоперевірка між групами і експерти виставляють до маршрутного листа оцінки. 1 група – Натрій 2 група – Карбон 3 група – Кальцій 4 група – Нітроген №2. Гра «Риболовля» В картонному озері знаходяться рибки з символами елементів, кожен за допомогою вудки ловить одну рибку і характеризує отриманий елемент за планом. VІІ. Підведення підсумків уроку
VІІІ. Домашнє завдання Опрацювати § 28, ст. 173№ 246письмово. Кільком учням підготувати доповіді на теми: « Життя Д. І. Менделєєва», « Наукова діяльність Д. І. Менделєєва», « Три служби Батьківщині» |
Коментар вчителя
Самостійна робота Проблемне питання
Оголошення теми і задач уроку
Коментар вчителя Робота за інструктивною карткою
Групова робота з взаємоперевір кою між групами
Гра «Риболовля» Індивідуальна робота Оцінювання
Бесіда
Коментар вчителя |