УРОК 2
Тема: Періодичний закон
Мета:
- ознайомити дітей з історією відкриття періодичного закону та суттю періодичного закону Д. І. Менделєєва;
- розвивати вміння встановлювати взаємозв’язки між елементами, логічне мислення, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;
- виховувати науковий світогляд.
Тип уроку: комбінований
Обладнання та матеріали: періодична система Д.І.Менделєєва, інтерактивна дошка.
ХІД УРОКУ
Структура уроку |
Вид діяльності |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Перевірка домашнього завдання Вчитель читає твердження, учні відповідають «так» чи «ні». Діти обмінюються зошитами і перевіряють роботи звіряючи відповіді з інтерактивною дошкою. ІІ. Активізація опорних знань
ІІІ. Оголошення теми та задач уроку Разом з учнями вчитель формує тему і задачі уроку IV.Мотивація навчальної діяльності И каждый знак её взлелеяв Суровым гением своим, Поведал миру Менделеев В природе понятое им… А.Чивилихин V. Вивчення нового матеріалу 1.Історія відкриття Періодичного закону Виступ творчої групи з доповіддю на дану тему. 2.Відкриття Періодичного закону - Давайте уявимо себе юними дослідниками минулого і спробуємо самі дослідити закономірності властивостей хімічних елементів, знаючи, що за основу побудови періодичної системи треба взяти атомні маси елементів. Розташуйте 18 елементів в ряд за атомними масами. - Пропоную вам знайти елементи з подібними властивостями і підкреслити їх: Перший ряд підкреслює однією лінією лужні елементи, другий ряд – галогени двома лініями, третій ряд-інертні гази трьома лініями. - Зверніть увагу, чи повторюються через певні, однакові проміжки( тобто періодично) елементи з подібними властивостями? Ось саме цю закономірність багато років тому помітив і великий російський вчений Д. І. Менделєєв і сформулював закон на основі якого потім створив періодичну систему. Періодичний закон Д. І. Менделєєва: властивості речовин перебувають в періодичній залежності від відносних атомних мас. Сучасне формулювання періодичного закону: властивості елементів і речовин перебувають у періодичній залежності від заряду ядра атома. VІ. Закріплення знань Заповніть таблицю і сформулюйте висновки:
Можна сформулювати такі висновки: Металічні властивості у періоді……., а неметалічні…….. VІІ. Домашнє завдання Опрацювати § 21,ст.133№ 189, №190 письмово VІ. Підсумки уроку - У мене є чарівна квітка. Щоб розгадати її таємницю необхідно відірвати по пелюсточці і доповнити речення на зворотному її боці. |
Хімічний диктант
Взаємоперевірка, оцінювання
Фронтальне опитування
Коментар вчителя
Доповідь учнів
Дослідна робота Групова робота
Формулювання висновку
Запис закону до зошита
Самостійна робота
Коментар вчителя Гра «Квітка-чарівниця» (додаток 3). |