УРОК 3
Тема: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва
Мета:
- ознайомити дітей з будовою періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва, сформувати поняття про періоди і групи, показати зв'язок між положенням елемента в Періодичній системі та його властивостями;
- систематизувати знання учнів про періодичність змін властивостей хімічних елементів;
- розвивати вміння дітей користуватися періодичною системою, шукати за допомогою неї інформацію про хімічні елементи та їх властивості.
Тип уроку: комбінований
Обладнання та матеріали: комп’ютерна програма «Методичні рекомендації. Хімія 9клас»,періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва.
ХІД УРОКУ
Структура уроку |
Вид діяльності |
|||||||||||||||||
І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання Двоє учнів на дошці записують рішення письмових домашніх завдань. В цей час вчитель проводить усне опитування.
Д. І. Менделєєва основу їх класифікації?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Пусть зимний день с метелями Не навевает грусть- Таблицу Менделеева Я знаю наизусть. Зачем её я выучил? Могу сказать зачем. В ней стройность и величие Любимейших поэм. Н.Глазков
IV. Оголошення теми та постановка задач уроку V. Вивчення нового матеріалу 1. Поняття про періоди Період – це горизонтальний ряд елементів, який починається лужним металом та закінчується інертним газом.
І,ІІ,ІІІ періоди - малі IV, V, VI, VII періоди - великі VII період - незакінчений Перевір свої знання Діти індивідуально за комп’ютерами виконують тести щодо щойно вивченого матеріалу, по закінченню отримують оцінку. 2. Поняття про групи Групи – це вертикальні ряди елементів, які містять подібні за властивостями елементи.
Зміна металічних властивостей елементів в групах Перевір свої знання Діти індивідуально за комп’ютерами виконують тести щодо щойно вивченого матеріалу, по закінченню отримують оцінку. VІ. Закріплення знань Вчитель пропонує дітям допомогти йому заповнити таблицю: Закономірність зміни властивостей хімічних елементів
№2.Уявімо,що група – це номер під’їзду, період - поверх, а порядковий номер квартира. Знаючи це розгадайте за ребусом назву елемента і вкажіть його адресу. Ребуси VІІ. Домашнє завдання Опрацювати § 21, вивч. конспект, ст.138№ 196, №197 письмово |
Індивідуальна робота біля дошки Фронтальне опитування
Коментар вчителя
Запис поняття до зошита
Проблемне питання
Творче завдання
Складання схеми
Запис до зошита
Індивідуальна тестова робота за комп’ютером
Запис поняття до зошита
Складання схеми і запис її до зошита ( додаток 4)
Прблемне питання Складання схеми
Індивідуальна тестова робота за комп’ютером
Робота з таблицею
Групова робота
Розгадування ребусів
Коментар вчителя |