УРОК 8
ТЕМА: Класифікація хімічних елементів і структура Періодичної системи
Мета:
- ознайомити дітей з класифікацією хімічних елементів, з залежністю будови електронних оболонок атомів від структури періодичної системи;
- систематизувати та узагальнювати знання учнів про правила заповнення електронних оболонок атомів, складання електронних конфігурацій атомів хімічних елементів;
- виховувати науковий світогляд, вміння працювати в групах, спостерігати, аналізувати, робити висновки.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, плакати «Будова електронних оболонок атомів хімічних елементів», інтерактивна періодична таблиця Д. І. Менделєєва, дидактичні картки з завданнями.
ХІД УРОКУ
Структура уроку |
Вид діяльності |
||
І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання
Картка №1 Приведіть у відповідність вирази, що характеризують взаємозв’язок між положенням елемента в Періодичній системі та будовою атома:
Картка №2
Хлору та Гелію.
Картка №3
Літію та Аргону.
Хімічний диктант з взаємоперевіркою Відповідати на питання «так» чи «ні».
Діти обмінюються зошитами і перевіряють роботи однокласників за інтерактивною дошкою. ІІІ. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності. Вчитель пропонує згадати класифікацію елементів і зміну їх властивостей в залежності від розміщення в періодичній системі. - Як ви гадаєте, врахувавши і будову атома і його властивості, чи врахував Д. І. Менделєєв при складанні Періодичної системи класифікацію елементів? IV. Оголошення теми та задач уроку V. Вивчення нової теми 1. Класифікація хімічних елементів за будовою енергетичних рівнів Під час розповіді вчителя учні складають з його допомогою опорну схему( додаток 10). Діти розглядають місце розташування в Періодичній системі і будують будову та електронну формулу атомів Оксисену та Феруму. Роблять висновки щодо їх класифікації за будовою енергетичних рівнів.
2. Металічні та неметалічні елементи Запитання для дослідницького завдання:
VІ. Закріплення знань
VІІ. Домашнє завдання Опрацювати матеріал параграфу, виконати завдання після параграфу письмові.
|
Робота біля дошки Робота з дидактичними картками
Хімічний диктант
Взаємоперевірка робіт за інтерактивною дошкою Бесіда
Створення проблемної ситуації Коментар вчителя
Складання опорної схеми
Робота з таблицею
Дослідна робота
Формулювання висновків разом з вчителем.
Самостійна робота
Бесіда
Завдання
Коментар вчителя |