УРОК 5
Тема: Радіоактивні та стабільні ізотопи. Радіоактивне випромінювання
Мета:
- сформувати поняття нуклід, ізотопи, ознайомити учнів з природою радіоактивного випромінювання, його шкідливий вплив на здоров’я;
- розвивати вміння визначати кількість протонів та нейтронів в ядрах атомів хімічних елементів;
- виховувати екологічний та науковий світогляд.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця «Радіоактивність»,фільми, моделі атомів.
ХІД УРОКУ
Структура уроку |
Вид діяльності |
І.Організація класу ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Актуалізація опорних знань Робота в зошиті на друкованій основі М. М. Ольховик на ст. 54 № 2-7 ІV. Оголошення теми та задач уроку V. Вивчення нової теми
2. Поняття про ізотопи і нукліди Клас поділяється на 3 групи, кожна отримує завдання,через10хвилин проводиться обговорення і складання конспектів 2. 1. Поняття про нукліди 2. 2. Поняття про ізотопи 2. 3. Типи ізотопів Демонстрування електронної таблиці можливих ізотопів
3. Ядерні реакції -Поміркуємо, у чому полягають відмінності між ядерними і хімічними реакціями 4. Атомні катастрофи
VI. Закріплення знань 1. Допишіть визначення. Властивості елементів і утворених ними простих і складних від величини_________________________________________ _________________________________________________ . 2. Скільки хімічних елементів зображено на схемі, що показує Запишіть символи цих хімічних елементів. а)ЕО; б)Е20; в) Е02; г) Е203. ____________________________________________________________________ 4. Установіть послідовність летких сполук з Гідрогеном у групах а)Н2Е; б) НЕ; в)ЕН4 т)ЕН3.
а)Е(ОН)2; б)Н2Е03; в) ЕОН; г)Н2Е04; д)Е(ОН)3; е)НЕ03; є) НЕО,. 6. Яку кількість електронів має на останньому енергетичному рівні атом елемента з протонним числом 34?
VII. Домашнє завдання Опрацювати § 24вивчити, ст. 150№ 212, 219письмово. |
Самостійна тестова робота Коментар вчителя
Перегляд фільму Формування поняття і запис до зошита Доповідь учня
Групова робота
Інтерактивна дошка Доповіді учнів Проблемне питання Доповідь учня
Самостійна робота
Коментар вчителя |